


AMSTERDAM, 14 augustus 2008 16:33
Wie durft zich in de schoenenwereld echt te onderscheiden? En wordt zo'n ferme daad ook commercieel beloond? In deze Schoenvisie leest u er op verschillende plaatsen over. Zo vindt Nicoline van Enter - trendwatcher en strategisch adviseur op het gebied van design voor onder meer het Amerikaanse Timberland en de Koreaanse schoenindustie - dat de Nederlandse schoenenbranche op een creatief dieptepunt is beland. "Hier wordt een designer niet zelden gereduceerd tot een ademend kopieerapparaat."
Wie durft zich in de schoenenwereld echt te onderscheiden? En wordt zo'n ferme daad ook commercieel beloond? In deze Schoenvisie leest u er op verschillende plaatsen over. Zo vindt Nicoline van Enter - trendwatcher en strategisch adviseur op het gebied van design voor onder meer het Amerikaanse Timberland en de Koreaanse schoenindustie - dat de Nederlandse schoenenbranche op een creatief dieptepunt is beland. "Hier wordt een designer niet zelden gereduceerd tot een ademend kopieerapparaat."
Dat is eigenlijk heel vreemd, want bijvoorbeeld in de Nederlandse architectuur en de meubelsector gloreert design. Steeds meer consumenten houden van mooi en letten daar bij hun aankopen op, van de afwasborstel tot het mobieltje. Een mineraalwatermerk, waarvan de naam me is ontschoten, liet Philippe Starck een mooie verpakking ontwerpen en plots vlogen de bepaald niet goedkope, maar wel zeer fraai vormgegeven flessen water de deur uit. Design is in en dus ook commercieel! Van Enter's betoog over wat echt commercieel is en waarmee je een merk groot kunt maken is dan ook veel meer dan een idealistische hartekreet.
Inkopers en winkeliers moeten dan wel meedoen. Volgens een oude detailhandelsregel is 20 procent van je collectie bepalend voor de totale omzet en bovendien voor het imago en dus voor het eigen gezicht. Door 20 procent van je collectie worden klanten aangetrokken, de winkel ingezogen, ook al gaan ze daarna heel vaak naar huis met een basisproduct, ze komen wel af op die inspirerende, door kleuren en originele vormen hebberig makende 20 procent, die ondertussen toch leuk wordt meeverkocht. Op de prijs hoeft het niet stuk te lopen, dit nobele plan voor een eigen gezicht. Wie om zich heen kijkt en luistert, ontdekt dat bij echt bijzondere schoenen de prijs een ondergeschikte rol speelt.
Dat een eigen gezicht met anders-dan-andere schoenen werkelijk commercieel is, blijkt ook uit het interview met ‘starter' Heidy Fokker van De Schoenenwinkel in Loosdrecht. Verderop in deze Schoenvisie zegt zij, dat ‘de aantrekkingskracht van een dorpszaak toeneemt omdat consumenten het aanbod in grotere steden allemaal hetzelfde vinden'. "Mijn klanten kopen bij mij het liefst unieke schoenen. Te behoudend verkoopt minder, zo blijkt uit mijn verkoopgegevens."
Met authentieke producten heb je in elk geval geen last van recalls, als er weer eens een leverancier door de rechter terug gefloten wordt wegens kopiëren. In onze rubriek juridische zaken gaat het daarover. En ze zijn er wel degelijk: schoenen met een eigen signatuur. Dus niet het betere knip- en plakwerk, maar echte ontwerpen. Op de beurzen zijn absoluut authentieke merken te ontdekken. We laten er heel wat zien, verderop in deze uitgave. Ik zou zeggen: koester en omarm ze.
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Automatisering »
Column »
Juridische zaken »
Leveranciers »
Marktcijfers »
Ondernemen »
Ontwikkelingen »
Retail »
Voorwoord »
Winkelinrichting »
Afsluitend persbericht
GDS - International Event for Shoes & Accessories
GLOBAL SHOES - leading trade show for sourcing
14 tot en met 16 maart 2012
Inkopers bevestigen GDS-trends
+ 2/3 van alle inkopers plaatsten orders op GDS
+ Chelsea en cognac zijn de belangrijkste trends
+ Sara Nuru en Jeanette Hain zorgen voor explosie van flitslichten
+ Bernhard Bettermann is ‘schoenenman van het jaar 2012'
Op de Düsseldorfse schoenenbeurzen GDS - International Event for Shoes & Accessories en GLOBAL SHOES - leading trade show for sourcing, presenteerden 1.206 exposanten uit 44 landen gedurende drie beursdagen de trends van het seizoen herfst/winter 2012/2013.
GDS NEWSFLASH
De trends voor herfst/winter 2012/2013 kunnen worden verdeeld in 3 hoofdthema's:
1. GENUINE: warme kleuren als bruin, olijf-groen & rood met als kernwoorden 'Fresh Heritage' - 'Native
Lands' - 'Arts & Crafts' - 'Twisted Brit Classics' - 'Nordic Crafts' - 'Urban Folk' - Woodlands' - 'Tweedy' - Intense & Warm' - 'Pretensions & Passion'
2. UPDATED: krachtige kleuren als bruin, beige & rood met als kernwoorden 'Simple Perfection' - 'Street Luxury' - 'Smart Elegance' - 'Tempered Cool' - 'Realistic Purity' - 'Soft & Tender' - 'Sportswear Elegance' - 'City Alpine' - 'Winter Essentials' - 'Timeless' - 'Refined Traces'
3. MAGNETIC: van donkere modder tot mauve, donker paars met als kernwoorden 'Dramatic' - 'Expressive' - 'Dark Romance' - 'Mystic Twilight' - 'Style Icons' - Cool & Glamourous' - 'Sexappeal' - 'Elegance of Shadowy' - 'Silk Gloss' - 'Velvet Dream' - 'Fabric Opulence'
City Highlights - 100% Düsseldorf |
|
De lifestyle metropool aan de Rijn heeft veel te bieden. Verken de highlights rond het oude centrum, de Königsallee en de Mediahaven. In ons GDS-Magazine dat GDS-bezoekers speciaal voorafgaand aan de beurs ontvangen, vindt u een keur aan geweldige hotspots in Düsseldorf. |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Düsseldorf Marketing & Tourismus GmbH biedt voor de GDS-bezoekers verschillende
FASHION CITY DÜSSELDORF
Als officiële partner van Messe Düsseldorf biedt Düsseldorf Marketing & Tourismus zeer gerichte hotelaanbiedingen met bijbehorende tips voor bezienswaardigheden met als hoogtepunt: Personal Shopping! Tijdens een ongeveer 2,5 uur durende tour voert een personal shopper u langs de mooiste modezaken in het gebied tussen het oude centrum en de Königsallee. |
| REGISTREER NU VOORAF ONLINE |
Zonder files naar Messe Düsseldorf? |
| Dan ligt reizen met ICE International voor de hand. In maximaal 2 uur en 15 minuten rijdt u van Amsterdam via Utrecht en Arnhem naar Düsseldorf. Kijk voor de speciale Superdiscount en discountprijzen op www.nshispeed.nl of bel 0900-9296. Extra voordeel: de e-tickets geven recht op gratis openbaar vervoer in de regio Düsseldorf op de dag van het beursbezoek. |
GDS & Global Shoes Fact Sheet |
| Exposanten: |
| 1.220 exposanten uit 45 landen |
| Let op: nieuwe beursdagen! |
| Openingstijden: |
| Woensdag 5 september - van 09.00 tot 18.00 uur |
| Donderdag 6 september - van 09.00 tot 18.00 uur |
| vrijdag 7 september - van 09.00 tot 17.00 uur |
| Online ticket voorverkoop: |
| Online E-ticketshop voor gratis entreekaarten: |
| Prijzen aan de kassa, zonder voorregistratie: |
| Dagkaart € 25,- / Doorlopende € 50,- |
GDS Bezoekersservices
- Exposanten catalogus
- Digitale database
- GDS SHOESletter
- GDS Online shop
- Go Online
Contact GDS in Nederland |
| Naam: | Fairwise bv |
| Adres: | Verlengde Tolweg 2a |
| Postcode: | 2517 JV |
| Plaats: | Den Haag |
| Tel: | 070-350 1100 |
| Fax: | 070-358 4061 |
| Email: | info@fairwise.nl |
| Website: | www.fairwise.nl |
| Contactpersoon: | Mariska Kroese |
Disclaimer|Contact|Colofon|Adverteren|RSS|E-mailnieuwsbrief|Sitemap|Service|Abonneren
Vraag en Aanbod|Wie Levert|Automobielmanagement|Schuttevaer|Aandrijven en besturen|Constructeur|Elektro Data|Elektronica + embedded systems|EngineersOnline|Textilia|Bengels|Opleidingen en cursussen
© 2011MYbusinessmedia bv